• Káva-Voda.cz
  • >
  • Pramenitá přírodní voda - rozvoz vody celá ČR, Brno, Praha, Jihlava

Dělení vod - Které vody jsou nejvhodnější do barelů a automatů na vodU?

Zdravá a čistá pitná voda je základní podmínkou života – jsme na ní závislý, dodává nám nejen potřebné tekutiny, ale i životadárné látky. Není ovšem voda jako voda.

Lékaři nás neustále nabádají k tzv. pitnému režimu neboli pravidelnému doplňování tekutin.Jaké druhy pitné vody vůbec máme na výběr? A jak se navzájem liší?

Podívejte se na následující diagram:

pramenitá voda v barelech do automatů na vodu

 

Vodu tedy dělíme na:

VODU Z KOHOUTKU

Voda z kohoutku je sice kvalitní, ošetřena od přítomností bakterií, ale občas obsahuje mikročástičky starých trubek vodovodního řadu a zejména určité  množství chloru, který není pro lidský organismus prospěšný. Námi nabízená balená pramenitá voda je vysoce kvalitní a 100% přírodní. Neobsahuje žádné chemikálie ani přídavky.

 

BALENOU PITNOU VODU

Může pocházet z jakéhokoli povrchového vodárenského zdroje, můžeme jí upravovat stejně jako vodovodní vodu a rovněž požadavky na jakost, jsou shodné s požadavky na „vodovodní„ vodu. Většina je jich ostatně z vodovodní vody vyráběna. Jejich kvalita je srovnatelná s kvalitou pitné vody z vodovodu. Může být upravována, aby se v ní zamezilo množení bakterií.

 

Balenou pitnou vodu dále dělíme na:

Kojeneckou vodu

Pochází z chráněného přírodního zdroje. Není ji možné jakkoli upravovat, pouze ozářit UV paprsky. Platí pro ni nejpřísnější požadavky (mikrobiologické ukazatele, dusičnany). Je vhodná i k přípravě kojenecké stravy. Pozor v obchodech se rovněž vyskytují vody, které mají na etiketě uvedeno „ vhodná pro kojeneckou stravu „ není to totéž jako když je uvedeno „ kojenecká voda.“ První jmenovaná totiž mohla projít nějakou úpravou.
 

Přírodní pramenitou vodu

Přirodní pramenitá voda pochází z chráněného přírodního zdroje. Tato voda je vhodná k trvalému přímému použití dětmi i dospělými. Nesmí se do ní přidávat žádné jiné látky s výjimkou oxidu uhličitého. U takto upravených vod musí být informace „pramenitá voda sycená“ a obsah oxidu v g/l. Do této kategorie spadá námi distribuovaná voda „ŠUMAVSKÝ PRAMEN “.

 

Přírodní minerální vodu

Přírodní minerální voda se získává z podzemního zdroje, který musí být schválen a pravidelně prověřován ministerstvem zdravotnictví. Nesmí být upravována žádným způsobem, který by změnil charakteristické složení. Mezi povolené úpravy patří odželeznění nebo použití vzduchu obohaceného ozonem.
Dělí se dle obsahu minerálu na velmi slabě mineralizovanou, slabě mineralizovanou , středně mineralizovanou, silně mineralizovanou a velmi silně mineralizovanou.

 

Co může ohrozit kvalitu pitné vody?

Kvůli působení člověka na životní prostředí je existence kvalitní pitné vody stále vzácnější. V současnosti se vyrábí více než 80000 chemických látek, z nichž vzniká chemický odpad, který nakonec často končí v povrchových vodách. K dalšímu znečištění vody patří léky, včetně hormonů. Jejich spotřeba neustále roste a vylučováním z lidského organismu se dostávají do odpadních vod, které se po úpravě mísí s povrchovými vodami. Současné čistírny odpadních vod i vodárenské úpravny pitné vody si však s touto zátěží zatím neporadí, a tak se kruh uzavírá. Povodně, nenadálé přírodní katastrofy či havárie výrobních podniků pak znamenají pro povrchovou vodu další zátěž.

pramenitá voda do výdejníků na barelovou vodu

 BARELOVÁ VODA - ROZVOZ VODY, PRAHA, BRNO, OSTRAVA, CELÁ ČR

PANUŠKA

Rozvoz pramenité vody (barelová voda),
káva, nápojové automaty

Telefon: +420 603 923 753

E-mail: info@kava-voda.cz

 

Informace

Doprava a platba

Sledování zásilek

Kontakt

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Reklamace

Výměna zboží

Odstoupení od kupní smlouvy

 

reklama na internetu pro firmy a úpravy www stránek od HIS WORK s.r.o.

Akce a informace na email

Chcete dostávat informace o slevách, akcích a novinkách z našeho obchodu na email?